Bize Ulaşın : +90 216 429 45 11 | info@tmco.com.tr

Talent Management Co.

Merceklerin Birleşimi

Watson + Golden

Kişilik tercihlerini ve karar vermeyi Watson ve Golden ile karşılaştırarak kişiler arası çatışmalar ve çekimler hakkında daha derin bir bilgiye sahip olun.

Raven's + Orpheus

Kişilik ve değerlerleri, mental beceriler ile beraber ölçebileceğiniz kombine testlerimiz Raven’s ve Sosiedir.

Bilim Çalışır

Watson-Glaser'in altın standart (Gold Standard) bir test olmasının sebebi iş başarısının en önemli ön göstergesi olan eleştirel düşünme becerisini eksiksiz olarak ölçmesidir. Çalışanlarınızın nasıl sorguladığı, nasıl analiz ettiği ve baskı altında nasıl karar verdiğinden daha önemlisi yoktur.

Tarih

Watson-Glaser’ın ilk gelişmesi, 1925 yılında Columbia Üniversitesi profesörü Goodwin Watson ve ve öğrencisi E. M. Glaser tarafından yapılıştır. İlk versiyon, 1925'te yayınlanan Watson'un adil fikirlilik testleriydi. İlk geniş kapsamlı gözden geçirme, 1941'de yayınlanan Watson-Glaser'in Eleştirel Düşünme Testleridir. Daha sonra paralel formlar oluşturmayı amaçlayan revizyonlar dizisini izlenerek soru sayısı azaltılmıştır. Öğelerin ve testin iyileştirilmesi içindi. 1994 yılında kısa versiyonu yayımlandı ve şirketlerdeki popülaritesi arttı. 2009 yılının haziran ayında Pearson, Watson-Glaser II Eleştirel Düşünce Ölçeğini yayınladı ve kullanımı kolay RED eleştirel düşünme modelini tanıttı.

Yukarı Dön