Bize Ulaşın : +90 216 429 45 11 | info@tmco.com.tr

Talent Management Co.

Kurucularımızdan Petek Demircioğlu Çelebi, Kraliyet Sanat Cemiyeti üyeliğine layık bulunmuştur

Kraliyet Sanat Cemiyeti (Royal Society of Arts), "Toplumu fikirler ve aksiyonlarla zenginleştirmek" misyonuyla 1754'te kurulmuştur. Üyeleri, bilim, mimari, sanat, ekonomi ve gazetecilik alanlarının da içinde bulunduğu çok geniş ve farklılıklar içeren alanlardan gelmektedir.

Üyelik, Kraliyet Sanat Cemiyeti'nin, sanat, üretim ve ticaret alanlarında üstün başarılar gösterdiklerine hüküm verdiği bireylere verilen bir ödüldür. Üyelik, yaygın olarak, uluslararası bir "onur" olarak kabul edilir.

Petek Demircioğlu;
"RSA üyesi olmak, beni oldukça onurlandırdı. Bir arkadaşıma, teknolojimizin sağladığı sosyal değişimi anlatıyordum. Teknolojimizi (robotik), farklı bilimsel disiplinlerden gelen, seçkin bilim insanlarıyla ve dünyanın eğitim devi olan organizasyonlarla, uluslararası işbirlikleri geliştirerek ürettik, ve bunun neticesinde teknolojimiz, işe alımlarda, insani önyargıyı tamamen ortadan kaldırarak, tutarlı şekilde, adayların geldikleri yerlerden, yaşlarından, cinsiyetlerinden, ırklarından, fiziksel görünüşlerinden vs. bağımsız olarak, sadece yeteneklerini esas alan, sürdürülebilir ve adil sonuçlar üretiyor. Arkadaşım RSA'de, sosyal değişim konusunda benim gibi tutkuyla çalışan insanların olduğunu söyledi ve RSA'ye başvurma fikrini bana verdi. Arkadaşımın fikrini uyguladım, ancak dürüst olmak gerekirse, kabul edileceğimi hiç düşünmemiştim. Ama edildim! Aralarında, eskiden, yaşadıkları zamana büyük etkilerde bulunmuş, Marie Curie gibi, rol-modellerim olan, pek çok bağımsız ve yaratıcı düşünürün de bulunduğu üyelerle tanışıp, işbirliği geliştirme konusunda çok heyecanlıyım. İşte, RSA ve bizim ne yaptığımızla ilgili kısa bir video!"

Click for in English

Yukarı Dön