Bize Ulaşın : +90 216 429 45 11 | info@tmco.com.tr

Talent Management Co.

Eğitim ve Servisler

Belirsizlikler dünyasına hoş geldiniz.

Günümüzün küresel ekonomik rekabetinde şirketlerin başarılı olabilmesi için kararlı ve atik olması gerekiyor. Etkin liderlere daha önce hiç bu kadar ihtiyaç duyulmamıştı.

1950 – 1960 kuşağındaki CEO’lar emekliliğe hazırlanırken şirketlerin geleceklerini de belirsizliğe bırakıyor. Dünya çapında yapılan araştırmalarda eleştirel düşünme, liderlik ve strateji geliştirebilme en çok aranan özellikler arasında olması hiç şaşırtıcı değil. En iyi ve parlak yöneticiler bu dönemde genç liderlere güvenmeli, güçlü takımlar kurmalı ve işletmeyi başarıya taşımalılar.

TMCO dünyadaki ortakları ile liderlerinizin çağımıza uygun beceriler edinmesi için güçlerini birleştirdi. Programlarımız yetişen ve kıdem sahibi liderlerinizi önümüzdeki bu belirsiz zaman süreci için hazırlayacak.

Yılların Getirdiği FarklılıklarYılların Getirdiği Farklılıklar

Format : Yarım gün / Tam gün Atölyeler
Kimler için? :Yöneticiler ve Liderler

Demografik bir fırtına yaklaşıyor. Liderlerinizin bu değişim ile nasıl başa çıkacakları işletmenizin kaderini belirleyecek. Onlarca Yılın Getirdiği Farkliliklar eğitimi liderlerinizin önceliklerini yönetmelerine, işyerindeki tutumlarına ve farklı jenerasyonlardan kurulu etkin bir takım kurmalarına katkıda bulunacak. Liderleriniz bu farklı jenerasyon gruplarıyla kişisel olarak ilgilenip onlara daha iyi destek olabilecekler. Bu jenerasyon fırtınasından kârlı çıkma fırsatını kaçırmayın.

Öğrenme Hedeflerimiz:
 • Jenerasyonların değerlerini, amaçlarını ve iletişim şekillerini öğrenin
 • Golden Kişilik Tipi Envanteri ile kendinizi ve diğerlerini daha iyi anlayın
 • Jenerasyonları yönetme, motive etme ve jenerasyonlar arası güven ilişkisini oturtmak için bir aksiyon planı oluşturun

Eleştirel Düşünme Eğitim KampıEleştirel Düşünme Eğitim Kampı

Format : Ön Hazırlık, 2 günlük Atölye ve takibinde danışmanlık.
Kimler için? :Yöneticiler ve Liderler

Öğrenmenin en etkin yolu bir işi yaparak öğrenmektir. Eleştirel Düşünme eğitim kampımızdaki temel fikir de bu, Watson-Glaser™ II Eleştirel Düşünme Değerlendirilmesi Ölçeği katkılarıyla hazırlanan 2 günlük faal bir öğrenme. Katılımcılar – yöneticilerden, yüksek potansiyelli ve gelişmekte olan liderlere – Eleştirel Düşünme ve Karar Verme yetkinliklerini yoğunlaştırılmış 3 bölümlük bir program ile geliştirirler. Bir ömür boyu kullanacakları, yaratıcı problem çözme ve sorunların temeline inme yetkinliklerini kazanırlar.

Eğitim programına katılanlar:
 • Eleştirel düşüncedeki güçlü ve zayıf yönlerini belirler.
 • Stratejik düşünmenin, problem çözmenin, karar almanın ve planlama & uygulamanın zaman içeresinde kendini kanıtlamış teknikler öğrenirler.
 • İşlerindeki gerçek bir problemi çözerek somut bir başarıya ulaşırlar.

Yüksek Potansiyel GelişimiYüksek Potansiyel Gelişimi

Format : Organizasyonun ihtiyacına göre yarım günden bir haftaya.
Kimler için? : Yöneticiler ve gelişmekte olan liderler

Liderler ve kuruluşlar yetenek havuzları inşasının değerini giderek daha fazla önemsiyorlar. Yüksek Potansiyel Gelişimi programımız gelişmekte olan liderler ve yüksek potansiyelli bireyler için kişisel koçluk, akil hocalığı ve eğitimler sunar. Organizasyonunuzun geleceği olacak pilotları belirlemenize ve geliştirmenize yardımcı oluruz.

Öğrenme Hedeflerimiz:
 • Çatışma yönetimi, finans sezgisi, uyumlu takım kurma ve etkin toplantı yapma gibi konulardaki önemli liderlik fikirlerini ve bakış acılarını öğrenin
 • Verimliliği arttırmak ve profesyonel bir hedefe ulaşmak için çalışanlar arası ilişkileri kuvvetlendirin.

Bağlı Takımlar OluşturmaBağlı Takımlar Oluşturma

Format : Yarım gün / Tam gün atölyeler
Kimler için? :Takımlar

Bağlı Takımlar Oluşturma programı, iletişim ve takım çalışması kapılarını açacak. Golden Kişilik Tipi Profili™ kullanılarak katılımcılar kendi tercihlerini ve ekibindeki çalışma tarzı etkilerini öğrenerek yeni bir öz farkındalık ateşleyecek. Bu interaktif çalıştay da katılımcılar diğer ekip üyelerinin ve müşterilerinin tercihlerini anlayacak ve iletişim "esnekliğini" için kendi stilini nasıl geliştireceğini ve belirleyeceğini öğrenecekler Etkili ve kalıcı ilişkiler oluştururken bu özellikle çok önemlidir.

Katılımcıların önemini öğrenecekleri :
 • Güven temeli oluşturulması
 • Kararlara bağlı bir standart oluşturma
 • Denk ve etkili hesap verebilirlik oluşturma
 • Toplu ekip sonuçlarına odaklanma

Düşünmenin 5 AdımıDüşünmenin 5 Adımı

Kimler için? : Askeri servisler içindir

Bu model ayni bir harita gibi size başarıya giden yolu bulmanızda yardımcı oluyor. İlham veren Now You’re Thinking isimli kitaptan 5 adımlı bir teknik kullanıyoruz. Kapsamlı bir takımın Iraklı küçük bir çocuğu kurtarırken nasıl eleştirel düşünce uyguladıklarının hikâyesi anlatılıyor, katılımcılar bu adımların öğrenip günlük ve kritik kararlarını alırken kullanıyor.

 • Dur ve Düşün.
 • Varsayımları Tanımla.
 • Argümanları Geliştir.
 • Sonuç Çıkar.
 • Aksiyon planla.
Yukarı Dön