Bize Ulaşın : +90 216 429 45 11 | info@tmco.com.tr

Talent Management Co.

Watson-Glaser™ II Eleştirel Düşünme Ölçeği

Çalışanlarınız yanlış kararlar aldıkça şirketiniz daha ne kadar ayakta kalabilir?

Watson-Glaser™ Eleştirel Düşünme Ölçeğinin en iyi yöneticileri seçmek ve gelecekteki liderleri geliştirmek için en yaygın kullanılan araç olmasının bir nedeni vardır: ÇALIŞIR. 1925'te geliştirilen Watson-Glaser, bugün profesyonellerin bilişsel yetilerini değerlendirmek için en önde gelen araçtır.

Watson-Glaser™ II Eleştirel Düşünme Ölçeği karar verme ve yargılamayı hem ölçer hem de gelişimini sağlamaktadır.

Watson-Glaser altın standarttır, çünkü iş başarısının güçlü belirleyicilerinden biri olan eleştirel düşünme becerisini tam olarak ölçer. Çalışanların baskı altında soru sorma, analiz etme ve karar verme yöntemlerinden daha önemli bir şey yoktur.

"Altın Standart" olan Watson-Glaser Eleştirel Düşünme Ölçeği dünyada lider konumdadır. Yüzlerce organizasyon ve okul Watson-Glaser testini kaliteli müdürleri ise almak, yüksek potansiyelli çalışanlar yaratmak ve öğrencileri iddialı programlara kabul etmek amacıyla kullanıyor.

Watson-Glaser sonuçları takip edilmesi ve öğrenilmesi kolay olan RED eleştirel düşünme modelimizi temel alıyor.
Eleştirel Düşünme Modeli

Bir Bakışta Watson

  • Eleştirel düşünme yeteneğini ve karar vermeyi değerlendirir
  • Yargı, problem çözme, yaratıcılık, deneyim açıklık ve daha fazlasını öngörür
  • İşletmeler, hükümetler ve eğitim kurumlarında uzun süredir kullanılmaktadır
  • Diğer önde gelen yetenek ve kişilik testleri ile korelasyonu vardır
  • TMCO.com.tr'de çevrimiçi yönetim- Şimdi kaydolun ve değerlendirmeye başlayın
  • Birçok raporlama seçeneği ile hızlı, 40 maddelik çoktan seçmeli testtir

Watson-Glaser’ın uygulandığı diller: Avustralya İngilizcesi, İngiliz İngilizcesi, ABD İngilizcesi, Hint İngilizcesi, Fransızca, Hollandaca, İspanyolca ve Türkçe.

Tarihçe

Watson-Glaser’ın ilk gelişmesi, 1925 yılında Columbia Üniversitesi profesörü Goodwin Watson ve ve öğrencisi E. M. Glaser tarafından yapılıştır. İlk versiyon, 1925'te yayınlanan Watson'un adil fikirlilik testleriydi. İlk geniş kapsamlı gözden geçirme, 1941'de yayınlanan Watson-Glaser'in Eleştirel Düşünme Testleridir. Daha sonra paralel formlar oluşturmayı amaçlayan revizyonlar dizisini izlenerek soru sayısı azaltılmıştır. Öğelerin ve testin iyileştirilmesi içindi. 1994 yılında kısa versiyonu yayımlandı ve şirketlerdeki popülaritesi arttı. 2009 yılının haziran ayında Pearson, Watson-Glaser II Eleştirel Düşünce Ölçeğini yayınladı ve kullanımı kolay RED eleştirel düşünme modelini tanıttı.

Yukarı Dön